Bungalow Estia

.. dovolená v srdci Řeckých bájí...

výlety...

Ani jeden z regionů řecké pevniny se nemůže chlubit tak různorodou krajinou jako Peloponés. V nejširším místě měří tento poloostrov přibližně 160 km a dlouhý je dokonce 190 km a jeho plocha přitom dosahuje pouhých 21.440 km čtverečných.

K rozmanitosti a kráse peloponéské krajiny se přidružuje kamenné dědictví dlouhých a bohatých dějin Řecka, kterého je zde soustředěno větší množství, než kde jinde.

Ve vzdálenosti necelých 50 km od Gythia se nachází antické město Sparta, které ovládalo Peloponés a bylo v dávných dobách i hlavním městem Řecka. Dnes nám jeho slávu, mimo jiné, připomíná torzo spartského vojevůdce Leonida, bojovníka od Thermopyl. 8 km západně od Sparty najdeme největší pamětihodnost byzantského středověku, staré město Mystra.

Dalším místem, které by bylo škoda vynechat na svých toulkách je 300 m vysoká skála v moři cca 90 km na východ, která nese název Monemvasia, nebo se jí také říká řecký Gibraltar. S městečkem Kastro je spojena úzkou šíjí a výstup do Horního města je nezapomenutelným zážitkem.

Celodenní výlet do odlehlých oblasti Máni nebo návštěva rušného města Kalamata, posvátný Epidauros s velkolepým divadlem z období 400 let před Kristem nebo opevněný komplex v Mykénách, starověká Olympie, Korint, Náfplio, to jsou jen střípky toho, co na Vás čeká.

. . . pojeďte s námi na

...výlet!

CzechEnglishGermanGreek