Bungalow Estia

.. dovolená v srdci Řeckých bájí...

lokalita...

Peloponés – nejjižnější část řecké pevniny, byl ve starověku pojmenován podle Pelopa – mýtického krále v Elidě. Tento rozlehlý poloostrov, jenž není ostrovem jen díky Korintské šíji široké pouhých 6 km, se také pyšní nejúchvatnější a nejrozmanitější krajinou a památníky, jaké na řecké pevnině nenajdete. Malebnost zdejších míst zdůrazňují, pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cipříše, eukalipty, olivovníky, agáve a vše, co ke zdejší bujné vegetaci patří.

Turisty lákají na Peloponés historické památky stejně jako klidná místa pro rodinnou dovolenou. Zde stojí za to zapomenout na čas a procházet se podél pobřeží, loďkou se vydat do bezpočtu opuštěných zátok, posedět v kavárně u osvěžující kávy frappé nebo vybírat z nepřeberné nabídky originálních suvenýrů. Peloponés je malý ráj velkolepých památek a romantických zákoutí.

Nejpřitažlivějším městem na jižním Peloponésu je životem pulzující Gythio, které je zároveň vstupní branou na poloostrov Máni. Zde údajně strávil první společnou noc Paris Trojský a krásná Helena, což bylo impulsem ke vzniku trojské války. Nedaleko od těchto míst začíná jedna z nejkrásnějších středomořských pláží Mavrovouni. Křišťálově průzračné moře spolu s kouzelně písčito – oblázkovou pláží vytváří úchvatný prostor pro klidnou dovolenou.

Přitažlivost Řecka tkví v kultuře i hedónismu. Jeho přírodní krásy, teplé podnebí a moře, spolu se srdečným obyvatelstvem, z něj činí ideální místo pro klidnou dovolenou.

Chcete-li proto v Řecku prožít bezstarostnou dovolenou, držte se místní filosofie ,,sigá sigá,, (pomalu, pomalu).

Řecko náleží k nejbezpečnějším evropským zemím, jejíž obyvatelé, i přes růst masové turistiky, stále ctí starou tradici poctivosti. Přesto Však doporučujeme uzavřít před odjezdem všeobecné cestovní pojištění.

aktuální počasí v GYTHIO...

CzechEnglishGermanGreek