Bungalow Estia

.. dovolená v srdci Řeckých bájí...

stravování...

Ze všech jídel Řekové nejvíce odbývají snídani. Typickou snídaní doma i v kavárně tvoří káva a k ní se přikusují suchary. Tento způsob stravování Vás však pravděpodobně neuspokojí a proto doporučujeme ranní výlet do některé z blízkých voňavých pekáren pro zaručeně čerstvé a zpravidla ještě teplé pečivo. Své potravinové zásoby můžete také průběžně doplňovat v některém ze SUPERMARKETŮ, kde jsou ceny u většiny zboží výrazně nižší než v kamenných obchodech.

Antičtí Řekové považovali vaření za vědu i umění. Proto zvažte, zda se vyplatí ztrácet drahocenný čas přípravou složitých pokrmů nebo bude vhodnější vydat se do některé z blízkých taveren ochutnat jednoduchou a zdraví prospěšnou, typickou řeckou kuchyni – olivový olej, jogurtové tzatzíki, zelenina, ryby a nějaké víno. V Řecku je obvyklé, že rodina stoluje společně a stráví nad jídlem , obzvláště o víkendech, celé hodiny.

Cizinci, kteří neznají řeckou gastronomii, si mohou, obzvláště na venkově, často vybrat jídlo přímo v kuchyni. Pro pravý gurmánský zážitek se vyplatí zajet s autem do 4 km vzdáleného Gythia a navštívit některou z tamních taveren, kde každá má své originální prostředí. Ať již se chcete na náměstí do sytosti najíst nejlepším Gyrosem v celém Řecku, nebo si posedět až u šplouchajících vln a nechat si připravit rybu, kterou majitel psarotaverny ráno sám chytil, nebo si dát o uličku vedle některou z pochoutek na rožni, třeba jehněčí, kůzlečí, vepřové, kuřecí, zvěřinu, určitě bude tato návštěva pro Vás kulinářským zážitkem.

CzechEnglishGermanGreek